שירותי דפוס

בין שירותי הדפוס שלנו

דפוס בירושלים - שירותי דפוס

הדפסת מדבקות

דפוס בירושלים - שירותי דפוס

הדפסת פליירים

דפוס בירושלים - שירותי דפוס

הדפסת מגנטים

דפוס בירושלים - שירותי דפוס

הדפסת כרטיסי ביקור

שירותי דפוס - דפוס בירושלים - השם מיתוג עסקי

הדפסת חוברות

שירותי דפוס - דפוס בירושלים - השם מיתוג עסקי

הדפסת מעטפות

שירותי דפוס - דפוס בירושלים

הדפסת פנקסים

שירותי דפוס - דפוס בירושלים

הדפסת דפי לוגו

צריכים עבודות דפוס?

רוצים לפרסם את העסק או המוצר שלכם בצורה טובה ונכונה? בואו לפגישת היכרות חינם!

בין לקוחותינו - דפוס

דפוס בירושלים

דפוס בירושלים, השם מיתוג עסקי – פרסום ומיתוג לעסקים, מתמחים בכל עבודות הדפוס השונות החל ממוצרים פשוטים כגון: כרטיסי ביקור, פליירים, פנקסי חשבוניות, פנקסי קבלות, מעטפות, הזמנות, דפי לוגו, מדבקות, מגנטים ועד הדפסת חוברות, פולדרים מיוחדים, הבלטות, חיתוכים בלייזר, הדפסות מיוחדות, הדפסות מותאמות אישית ועוד.

ניתן להיתרשם מחלק קטן מעבודותינו בגלריה שבדף זה

דפוס  – מילון מונחים ומושגים בדפוס לפי סדר א' ב'

אימפוזיציה

אימפוזיציה היא סידור ומיקום דפי הספר או החוברת בצורה הנכונה על גבי שטח הגיליון אשר מיועד לקיפול בצורה קלה ושלאחר חיתוך השוליים החיצוניים הדפים יהיו בסדר הנכון ויהיו מוכנים לכריכה.

אלף ראשון

אלף ראשון זהו מונח לאלף הגיליונות הראשונים שמודפסים שכוללים בתוכם את חישוב ותמחור הפלטות וכיווני המכונה.

אלף רץ או אלף נוסף

זהו כל כמות נוספת של הדפסות באותה הרצה של האלף ההדפסות הראשונים. מחירם נמוך יותר מאשר האלף הראשונים מכוון שמתוך החישוב מורידים את מחיר הפלטות וכיווני המכונה.

בריסטול אמריקאי

בריסטול אמריקאי הוא סוג של נייר עבה במיוחד קשיח ואיכותי שצד אחד שלו מבריק והצד השני מבריק פחות.

גדלי נייר או גודל נייר:

מידת גיליון

מידת גיליון קשורה לסוג מכונת הדפוס אשר איתה עובד אותו יצרן, גודל הנייר המקסימאלי למידת גיליון הוא 70/100 ס"מ. במידת גיליון עושים שימוש רק בדפוס אופסט, בדפוס דיגיטלי לא קיימת מידת גיליון. אלו מידות נוספות של נייר שמסופקות על ידי ספקי נייר לבתי הדפוס השונים: 57/89 ס"מ, 63/95 ס"מ ו- 64/90 ס"מ.

מידת גיליון מלא

70X100 ס"מ

מידת חצי גיליון

50X70 ס"מ

מידת רבע גיליון

35X50 ס"מ

מידת Tabloid

279.4X431.8 מ"מ

מידת Letter

215.9X279.4 מ"מ

מידת B4

250X353 מ"מ

מידת B5

176X250 מ"מ

מידת A1

594X841 מ"מ

מידת A2

420X594מ"מ

מידת A3

297X420 מ"מ

מידת A4

297X210 מ"מ

מידת A5

148X210 מ"מ

מידת A6

105X148 מ"מ

מידת A7

74X105 מ"מ

מידת A8

52X74 מ"מ

דובלקס

דובלקס זהו סוג של נייר קשיח ועבה יותר מבריסטול האמריקאי. צד אחד מבריק ומיועד להדפסה וצד שני מכונה גב שעליו לא ניתן להדפיס צבעי הגב יכולים להיות בצבע לבן או בצבע אפור.

דפוס אופסט

דפוס אופסט הינה שיטת דפוס שעקרונותיה מבוססים על הדחייה ההדדית בין מים לשמן . בשיטת אופסט האלמנטים המצולמים מוקרנים על גבי פלטות (לוחות אלומיניום). ההדפסה נעשית על ידי דחיקת או דחיסת צבע באמצעות שמן ומים לכיוון הלוח (פלטה). הצבע ייתפס רק במקומות בהם מופיעים אלמנטים על הלוח ויצבע את הנייר, במקומות בהם הלוח לא צבוע (ריק מאלמנטים) יידחה הצבע על ידי המים והנייר לא ייצבע באותו האזור. בדפוס אופסט כל צבע מוקרן על פלטה אחת וכל פלטה צובעת את הנייר בצבע אחד זאת אומרת שכדי להדפיס בפרוצס צריך להכין 4 לוחות מ- 4 צבעי היסוד ולהדפיס על אותו נייר בצבע שונה לקבלת הצבעים הרצויים דפוס אופסט יעיל ומשתלם מאוד בהדפסת כמויות גדולות.

דפוס דיגיטלי

דפוס דיגיטלי זוהי שיטת הדפסה במדפסות צבע באיכות גבוהה מאוד. היתרונות של שיטה זו הם : אין צורך בלוחות האלומיניום. ההדפסה נעשית ישירות מהקובץ הגרפי שבמחשב, מקצר מאוד את לוחות הזמנים באופן יחסי לדפוס אופסט. כדאיות כלכלית בכמות קטנות בלבד לכמויות גדולות עדיפות בדפוס אופסט.

דפוס משי

דפוס משי הינה שיטה המשמשת לציור והדפסה על משטחים שאינם נייר ואינם ניתנים להכנסה לתוך מכונת דפוס. מתאים מאוד להדפסה על מוצרי קידום מכירות שונים כגון: ספלים, חולצות, תיקים, מדבקות PVC ועוד. בדפוס משי מכינים גלופה (כמו לוח) לכל צבע מניחים אותה על האובייקט לדוגמא חולצה וצובעים את הגלופה בכמות צבע נדיבה, כשמוציאים את הגלופה מתגלה ההדפסה על גבי החולצה.

הבלטה

בהבלטה משתמשים כדי להבדיל בין חלק מסוים בדף לבין חלק אחר והיא נחשבת לאלמנט עיצובי. כדי להבליט אזור כזה או אחר בדף יש צורך ביצירת גלופה של ההבלטה, את הגלופה מכניסים למכונה ש"דופקת" את המבלט על הנייר וכך גורמת שבצד אחד של דף יהיה שקע ובצידו האחר יהיה בלט לרוב אותו אזור יהיה צבוע בצבע בולט.

הבלטה עיוורת

הבלטה עיוורת היא הבלטה תיחום של חלק באזור שלא צבוע בצבעי הדפסה.

הטבעת חום

הטבעת חום זהו תהליך שנעשה לאחר הבלטה או בעיצומה כאשר מעוניינים לצבוע את ההבלטה בצבע כסף ברונזה או זהב (צבעים שלא ניתן להגיע אליהם בעזרת מכונת דפוס) תוך כדי דחיסת הגלופה כלפי סליל חם בצבע הנדרש.

העתק שמש HP

העתק שמש מפיקים מהקובץ הסופי שנשלח לדפוס והוא משמש כהדגמה לפני ההדפסה של סטיות בגרפיקה כאמצעי ביקורת לפני הפקת הלוחות. לאחר אישור הגרפיקה שלך. העתק השמש מהווה דוגמא רק כהדגמה והוא מודפס באיכות ירודה. לא ניתן לאמוד בעזרתו צבעים כמו בתדפיס אייריס

כריכת חום כריכה חמה כריכה רכה

ספרים יומנים, קטלוגים, מחברות, ומגזינים יכולים להיכרך בכריכת חום. מצמידים מספר קונטרסים ומדביקים אותם לכריכה ללא תפירה באמצעות דבק חם. עובי הכריכה צריך להיות 250 גרם לפחות ובכריכה רצוי לעשות ציפוי למינציה רק בצד החיצוני כדי שתראה במיטבה.

כריכת סיכות

כריכת סיכות מומלצת לכל חוברת, מחברת, מגזין, קטלוג, ופרוספקט שיש בהם מעל 8 עמודים. הכריכה נעשית על-ידי שידוך של שתי סיכות במרכז החוברת.

כריכת סיכות בצורת אומגה

כריכת סיכות בצורת אומגה הן סיכות שיש בהן בליטה חלולה שיוצאת מבעד לשטח של החוברת שעוזרות לתייק את החוברת בתוך קלסר מבלי לחורר את החוברת.

כריכת ספירלה

כריכת ספירלה היא כריכה שמאגדת בתוכה כמות קטנה של דפים ומותאמת במיוחד לחוברות מחברות ויומנים. כל הדפים מחוררים בחלק הפנימי כמו שמחוררים דפים עם מחורר (רק בצורה יותר מקצועית), הדפים מחוברים על-גבי סליל ספיראלי עשוי מתכת או פלסטיק בגוונים שונים.

כריכה קשה בעזרת תפירה

ספרים ויומנים הם מוצרי הדפוס שנכרכים לרוב בכריכה קשה בעזרת תפירה. מספר קונטרסים שתפורים זה לזה. העטיפה מודפסת על סוג של מדבקה מנייר כרומו בעובי בינוני, עליו לרוב עושים ציפוי של למינציה ומדביקים אותו על קרטון קשיח.

לכה ורניש

לכה ורניש זוהי שכבת לקה שקופה שנמרחת בעת ההדפסה על הנייר ומגנה על הצבע.

לכה UV סלקטיבית

בדומה להבלטה בעזרת דפיקה, זוהי לכה המשמשת להבלטה ויזואלית בצורת הברקה באזורים מסוימים של מוצרי דפוס יוקרתיים. היא מצפה אזורים סלקטיביים במוצר ובכך מבדילה אותו משאר השטח.

למינציה

למינציה זהו סוג של גימור (ציפוי) של תוצר דפוס בשכבת ניילון שמגינה על הצבע ומעבה את הנייר. קיים בגימורים מט או מבריק.

מבלט שטנץ

מבלט שטנץ (צורה) הוא סכין מיוחדת שנבנית לפי צורה ומידה מסויימת, ובעזרתה חותכים את החומר המודפס בצורה המתבקשת. את הסכין בונים בתוך פלטת בסיס העשויה עץ לפי האזור שאמור להיחתך.

פרוצס

פירוש המילה פרוצס הוא צבע מלא וזהו תהליך בדפוס שמבוסס על ארבעת צבעי היסוד: מג'נטה (סוג של ורוד סגול) – Magenta ציאן (כחול שמזכיר טורקיז) – Cyan צהוב – Yellow שחור – Black בתהליך זה נעשה שימוש בכל צבעי היסוד לקבלת צבע מדויק בהדפסת תמונות וכדומה.

צבעי פנטון Pantone

צבעי פנטון הם סוג של מערכת סטנדרטית מוסכמת להתאמת צבעים ברמה הבינלאומית. מטרתה של מערכת זו היא לאפשר את התאמת הצבעים בהדפסות השונות בכל הענפים בתעשייה ברמה הבינלאומית. לכל צבע יש מספר קטלוגי המאפשר את זיהויו בכל התעשייה, ישנם קטלוגים של צבעים שמציגים לצד צבע הפנטון הנדרש גם את הרכבו ב- CMYK.

קונטרס

קונטרס הוא קבוצת דפים שהתגבשה לאחר קיפול של גיליון מודפס לאחר אימפוזיציה ולקראת חיבור הכריכה. חוברות ספרונים וספרים עשויים מכמות קונטרסים המחוברים בעזרת כריכה.

קפסולציה

קפסולציה זהו ציפוי פלסטי קשיח בהלחמה חמה לנייר ומוצרי דפוס.

שדרה

שדרה ניתן לראות בספרים, חוברות, ספרונים יומנים וכדומה זהו האזור של הכריכה שנראה לעין כאשר הספר עומד בספריה עם הרבה ספרים אחרים ועליו מוטבע בדרך כלל שם הספר ושם המחבר.

תדפיס אייריס

הגהת צבע PROOFING תדפיס אייריס הוא הדפסת המוצר לאישור לפני הדפסת המוצר הסופי בכמויות. מטרת ההדפסה היא להעריך ולאמוד את כמות הצבע הסופית של הגרפיקה וכיצד תראה העבודה בסיום תהליך ההדפסה. יש אפשרות לחריגה של עד 10% בכמויות הצבע בהתאם לסוג המדפסת או הנייר עליו מודפסת העבודה.

RGB

RGB הם ראשי תיבות של שלושת הצבעים Red – צבע אדום Green – צבע ירוק Blue – צבע כחול בשלושת הצבעים האלה עושים שימוש בעבודות עיצוב שקשורות לטלוויזיה, אינטרנט ובניית אתרים שלא כמו בשיטת האופסט שעובדים בשיטת הפרדת הצבעים ועובדים עם ארבעת צבעי היסוד, את הצבע השחור ניתן לקבל בשילוב שלושת הצבעים.